Molim vas da mi pojasnite koliko je loše za pluća izražena bronhovaskularna šara sa diskretnim mrljastim zasenčenjima, hemidijafragme lučne, jasno konturisane i KF sinusi transparentni.

    Odgovoreno: 04. 12. 2020.
    • Poštovani,

      diskretna mrljasta zasenčenja su znak upale pluća,verovatno izazvane corona virusom,ne isključuje se niti drugi virusni prouzrokovač.

      Javite se svom lekaru kako bi ste dopunili nalaze i dobili adekvatnu terapiju.

      Veliki pozdrav,

      dr Ivana Kostadinović

      radiolog