Postovani , Molim Vas za tumacenje dijagnoze "Perihilarno desno naglaseniji intersticijum bez svezih aktivnih patoloskih promena. Bazalni sinusi slobodni. Srce uredne morfoanatomije.

    Pitanje se odnosi na moju suprugu koja je 1965 godiste. Na brzom testu je konstatovano da negativna na prisustvo prisustvo atigena Covid 19. Pusac.

    Odgovoreno: 04. 12. 2020.
    • Poštovani,

      ovakav nalaz može se sresti kod pušača,ali može ukazivati i na početak virusne upale pluća.Takodje se sreće kod nekih sistemskih bolesti,kao i kod mitralne srčane mane.

      Nalaz se mora tumačiti uz uvid u laboratorijske analize kao i kliničko stanje pacijenta.

      Veliki pozdrav,

      dr Ivana Kostadinović

      radiolog