Postovani, u zemlji u kojoj zivim u inostranstvu nikako ne mogu da se usaglase oko slika CT skenera (donji stomak) radjenih sa kontrastom i ultrazvuka leve prepone. Jedan radiolog kaze da je sve u redu i nema nikakvih promena u stomaku. Drugi radiolog koji je pogledao i slike sa CT skenera i radio ultrazvuk kaze da sumnja na femoralnu ili ingvinalnu kilu. Ja imam jake bolove u levoj preponi i ne mogu od bola ni da spavam, a ne mogu da nadjem ni poziciju u kojoj mogu da sedim, lezim ili stojim, Jedva hodam jer odmah pocinje da me steze leva prepona i bol pocne da ide u donji levi deo stomaka. Prilazem vam sliku CT-skenera. Zahvalna sam na vasem strucnom misljenju. Srdacan pozdrav Marija

    Odgovoreno: 26. 11. 2020.
    • Poštovani,

      ova jedna slika sa skenera nije dovoljna da se tumači nalaz.Najbolje je da se javite Opštem hirurgu koji će kliničkim pregledom reći da li se radi o kili,a ukoliko ne onda Vas uputiti kod Ortopeda ili Fizijatra da se ustanovi da li se radi o bolu od kuka ili kičme.

      Veliki pozdrav,

      dr Ivana Kostadinović

      radiolog