moze li zena (80), ako je alergicna na jod, raditi Scintigrafiju, ako moze gde moze i pod kakvim uslovima ( zakazivanje i slicno). PS ni posle 15 godina lecenja nije pronadjen uzrok bola u levom kolenu, pre 9 godina ugradjena je totalna cementna proteza, ali su bolovi na istom mestu i na isti nacin prisutni.

    Odgovoreno: 29. 09. 2020.
    • Poštovana,

      najpre morate konsultovati kliniku de bi ste radili scintigrafiju da Vam kažu sa kojim sredstvom,odnosno izotopom će vam raditi pregled.Ukoliko nije na bazi joda,onda možete.

      Veliki pozdrav,

      dr Ivana Kostadinović

      radiolog

Komentari na pitanje: #173433

    • ETELKA KALMAR 29. 09. 2020.

      puno hvala doktorici na odgovoru (nadam se da smo korak napred) razmisljamo da se javimo institutu za nuklearnu medicinu u bgd)