Pozdrav, imam bolove u donjem desnom delu stomaka ,koje su nekada jačeg a nekada šlabijeg inteziteta, Urađen ultrazvuk i saopšteno mi je da je u pitanju kila ,zatim jeđan hirurg preporučuje operaciju ,drugi izjavljuje da to nije kila i da je sa mnom sve u redu. Molim Vas da li mi možete reći da li na ovom UZ postoji kila/bruh (herina inguinalis 1.dex susp.) ? Hvala unapred.

    Odgovoreno: 22. 09. 2020.
    • Poštovani,

      ako je na ultrazvučnom pregledu viđena kila,mislim da trebate da poslušate savet hirurga,jer je on taj koji procenjuje kada je vreme za operaciju.

      Na žalost nalaz se ne može tumačiti sa slike,već u toku pregleda.

      Sve najbolje,

      dr Ivana Kostadinović

      radiolog