Dobar dan .pre deset dana sam se javila kovid ambulanti u Smederevu.Imala sam u grudima osećaj blagog gušenja,počeo je ukus da mi se muti i kašalj suvi u trajanju od pila satađU ambulanti su mi izvadili krv,snimili pluća.Šaljem vam prilog .Nakon dobijenih rezultata dali su mi klacid,jer u izveštaju radiologa piše da je bronhitis.Posle dva dana sam se opet javila sa stezanjem u grudima,i temp 36.9.Ponovili su krvnu sliku,bila je uredna,još bolja nego pre dva dana.I rekli su mi ako mi je dobro da se ne javljam ponovo.Deset dana je prošlo od te srede,meni jeste bolje,nemam otežano disanje ali me stalno peku oči,nemam povišenu temperaturu.Molim da mi protumačite nalaz radiologa. Nisu mi radili pcr test jer nisam imala indikaciju za korona virus.

    Odgovoreno: 04. 09. 2020.
    • Poštovana,

      moguće da ste imali bronhitis i prehladu,jer nije jasno napisano da imate upalu pluća.Obzirom da se sada osećate dobro,mislim da ne treba da ponovo slikate pluća

      Ukoliko Vas peku oči,moj savet je da se javite Očnom lekaru,sezona je alergija i moguće da ste alergični na neki od aktuelnih alergena ili je u pitanju neka druga infekcija oka.

      Veliki pozdrav,

      dr Ivana Kostadinović

      radiolog

Komentari na pitanje: #172707