Poštovani imao sam korona virus, na bolničkom lečenju sam bio 14 dana. Na kontrolnom pregledu nakon 30 dana dijagnostikovano je da postoji u desnom srednjem plućnom polju trakasto-mrljasto zasenčenje, moguće porekla inflamacija-dif. dg. položajno, efekti sumacije. Pitao sam tad doktora šta to znači, medjuti nije mi ništa jasno odgovorio, pa Vas molim za mišljenje, hvala.

    Odgovoreno: 04. 09. 2020.
    • Poštovani,

      najbolje bi bilo da se izvrši poređenje snimka nakon lečenja i snimka dok ste bili u bolnici,jer verovatno se radi o sekvelama skorije upale pluća,zbog koje ste verovatno i bili hospitalizovani.

      Javite se svakako Pulmologu na kontrolu.

      Poštovanje,

      dr Ivana Kostadinović-radiolog