Postovani, hteo bih da Vas pitam nesto u vezi ramena I ruke. Pre nekoliko godina imao Sam povredu u teretani pektoralis majora i trapeziusa. Nosio Sam neke trake koje mi je doktor namestio Ali nakon skidanja istih rame mi je idalje padalo I imao Sam utisak da ispada iz kljucne kosti. Sada , posle 6 godina I dalje prilikom vezbanja imam problem malo da Tim I Ono sto bih najvise hteo da pitam jeste to da ruku be mogu skroz ispruziti vec mi je nekako blago zakrivljena u laktu. Da li biste mogli da mi kazete o cemu se radi? Hvala unapred.

    Odgovoreno: 23. 06. 2020.
    • Poštovani,

      treba da uradite ultrazvučni pregled ramena ili MR pregled ramena,da bi se videlo o čemu se radi.

      Verovatno je već hronična promena ligamenata,ali bez uvida u dijagnostiku teško je govoritio čemu se radi.

      Nakon sprovedene dijagnostike,javite se Fizijatru ili Ortopedu radi daljeg lečenja.

      Veliki pozdrav,

      dr Ivana Kostadinović

      radiolog