Interesuje me šta u tumačenju rendgenskog snimka sa barijumom znači “u fundusu suspektan nepravilan defekt u punjenju od 24 mm”?

    Odgovoreno: 18. 06. 2020.
    • Poštovana,

      trebali ste poslati čitav izveštaj na uvid.Defekt u punjenju barijumom može da govori u prilog i delova hrane ako ste jeli pre pregleda,ali može ukazivati i na patološka stanja,zbog čega svakako treba da se javite na pregled kod Gastroenterologa i da uradite Gastroskopiju,kako bi se otklonile sve nedoumice.

      Veliki pozdrav,

      dr Ivana Kostadinović

      radiolog