Postovani, molim za iskren savet

    Imam 25 god. Obavljala sam fizicki zahtevan posao. Neposredno pre svega ovoga s korona virusom, povredila sam desno koleno. Iz cucnja, kada sam ustajala., nekako se uvrnulo. samo se culo kao da je nesto jako "puklo". Jak zvuk. Bol, blagi otok i osecaj toplote. Uradjen je rtg snimak i sve je bilo uredno, savet odmor i deep releif mast. Posto me je i dalje jako bolelo, opet sam se obratila i bila mi je odredjena fizikialna terapija 10 dana, sa sumnjom da je napukao meniskus,usled velike nestabilnosti kolena. Receno mi je da uradim magnetnu rezonancu. No zatim je u martu sve ovo krenulo sa vanrednim stanjem. Sada, juni mesec, imam i bolove u ledjima, . U prilog cu vam poslati rtg snimak kicme. Cekam zakazan mri kolena. Najpre vas zelim pitati, cak iako moram operisati koleno zbog meniskusa, jer i dalje imam bolove, ne mogu da se oslonim na to koleno, ;da li smem zbog ledja i dijagnoze : Ispravljena fiziološka lumbalna lordoza, i laka sinistrokonveksna L skolioza i discopathia L4 L5.

    Koliko je uopste ta dijagnoza kicme 'opasna'. Sada nemam samo bol u kolenu, vec i 'isijas' . Duz cele noge i u stopalu. Da li se i desila povreda kolena zbog kicme? Ili usred povrede kolena i nekretanja, ledja su nastradala? Rtg kolena je uredan. Cekam mri snimanje. Molim vas za savet. Veoma zahvalna unapred 🧡

    Odgovoreno: 17. 06. 2020.
    • Poštovana,

      uradite MR pregled kolena kako bi Vaš lekar imao uvid u ozbiljnost povrede i samim tim i lečenje.

      Što se tiče problema sa kičmom,verovatno ste i ranije imali problema,možda to niste ni osećali,obzirom na skoliozu koja je prisutna na priloženoj grafiji.Ne isključuje se mogućnost da je neaktivnost zbog povrede kolena  doprinela pogoršanju stanja sa kičmom.Takodje bi bilo dobro uraditi i MR LS kičme kako bi se utvrdio stepen diskopatije odnosno ozbiljnost situacije.Svakako to nije razlog da odlažete lečenje kolena.

      Veliki pozdrav,

      dr Ivana Kostadinović

      radiolog

Komentari na pitanje: #170612

    • Vesna Ristic 23. 06. 2020.

      Hvala Vam na odg. Da li se moze skolioza i lordoza ispraviti i mojim godinama. Jer imam 25. Da li da radim odredjene vezbe, nosim neki pojas? Hvala puno 🙏🙏🙏