Dobar dan, Beba ima 2 mjeseca i radjen je ultrazvuk mozga, da li mi mozete reci da li je nalaz dobar! ! FIH urednog polozaja, mjeri do 4mm uz blago pojacanu ehogenost mozgovine. Lateralane komore urednog oblika i dimenzija uz blagu asimetriju, blago sira lijeva ali ne prelazi 4mm. II i III komora uredne velicine. Pleksusi uredne sirine, neravni, ehogeniji, blago naglaseni okcipatolno, bez znakova krvarenja. Ostali nalaz dostupan pregledu uredne ehogenosti. Hvala puno, pozdrav

    Odgovoreno: 09. 06. 2020.
    • Poštovana,

      nalaz je moguće tumačiti uz klinički neurološki i pedijatrijski nalaz deteta kao i uvid u prethodni UZ mozga ukoliko je radjen i izveđtaj neonatologa koji je dete pregledaopo rođenju.

      Javite se svom pedijatru a on će Vam savetovatišta dalje da radite.Verovatno će te uraditi kontrolni UZ pregled.

      Veliki pozdrav,

      dr Ivana Kostadinović

      radiolog