Postovani,

    Molim Vas da mi objasnite deo CT nalaza, Sta znaci, da li je zabrinjavajuce i kome da se obratim dalje.

    -pojedninacni RPL paraaortalno levo, subsantimetarskih dimenzija -naglasena leva ovarijalna vena (promera oko 9 mm)

    Hvala

    Odgovoreno: 31. 05. 2020.
    • Poštovana,

      trebali ste napisati i uputnu dijagnozu zbog čega ste radili CT pregled.Nalaz skenera se može tumačiti samo uz uvid u medicinsku dokumentaciju i anamnezu pacijenta.

      Nalaz pokažite lekaru koji Vas je na pregled i uputio .Generalno subsantimetarski limfni nodusi ne bi trebali biti zabrinjavajući,ali zavisno od bolesti od koje se lečite.

      Veliki pozdrav,

      dr Ivana Kostadinović

      radiolog