Poštovani doktore, beba 7.meseci, čekamo zakazanu magnetnu. UZ cns-a je pokazao senku u levom talamasu. Beba je prevremeno rodjena, po rodjenju je dobila kasnu sepsu uzrokovanu gljivicom kandida. Kako su nam rekli ta senka je posledica zgrušavanja krvi. Radili smo nekoliko puta uz cns-a svaki je bez promena. Beba napreduje normalno, ništa neobicno nismo primetili.

    Odgovoreno: 31. 05. 2020.
    • Poštovana,

      nalaz MR endokranijuma će svakako razjasniti o čemu je reč i može pokazati da li je UZ vidjena senka porekla krvi,kao posledica prevremenog rodjenja.

      Sve najbolje Vam želim,

      dr Ivana Kostadinović

      radiolog