Postovani, zanima me stetnost zracenja kojoj sam bio izlozen, kolike su sanse doci do neke bas stetne mutacije?

    2012- snimanja lobanja, ne ct nego rtg, zbog udarca u glavu 2013- snimana ruka 2017-snimana vilica ortopan 2019- snimana vilica ortopan 2020- snimana vilica ortopan Da napomenem da mi ni na jednom snimku nikada nije stavljana ni jedna zastita. Imam 20 godina.

    Odgovoreno: 01. 05. 2020.
    • Poštovani,

      bitno je da je svako snimanje bilo indikovano od strane ordinirajućeg lekara.Svakako je bitno insistirati na zaštiti .

      Nemate razloga za brigu,bitno je da su ti snimci omogućili dolazak do ispravne dijagnoze.

      Veliki pozdrav,

      dr Ivana Kostadinović

      radiolog