Poštovani doktore,

    Imam 44 godina, radila rtg pregled gastroduodenuma imam nalaz gde pise ovako: Akt gutanja fiziološki, jednjak je obicne sirine lumena, ostrih je kontura, nesmetane pasaze, odrzane elasticnosti. Zeludac je lako ptotican, u lezanju presavijanog fundusa put napred, ostrih je kontura i grubih nabora sluzokoze sa znacima umerene hipersekrecije. Peristaltika simetricna, a evakuacija iz zeluca preko pilorusa usporena. Nema znakova hijatalne hernije u Trendeleburg-ovom polozaju niti GER. Bulbus duodeni stenotican bez znakova sveze ulkusne niše. Duodenalni venac nije prosiren. Zamolila bih Vas, da mi date Vase misljenje.

    Odgovoreno: 01. 05. 2020.
    • Poštovana,

      ovakav nalaz najpre ukazuje na hronične upale sluznice želuca i duodenuma.

      Bilo bi dobro da se javite Gastroenterologu i da uradite Gastroskopiju.

      Veliki pozdrav,

      dr Ivana Kostadinović

      radiolog