Poštovanje, Molim za odgovor u vezi nalaza MR endokranijuma,. Konkretno za opisanu zonu u bijeloj masi frontalno. U pitanju je snimak petogodišnjeg djeteta, upućenog na MR zbog konvulzija. Zahvaljujem.

    Odgovoreno: 18. 04. 2020.
    • Poštovana,

      iz priloženog nalaza se vidi da nije dato kontrastno sredstvo pri pregledu,odnosno da lekar koji je pregled pratio nije posumnjao na neke ozbiljne promene.Opisani nalaz često je posledica teških porodjaja gde je došlo do patnje ploda ,ali svakako zaslužuje praćenje kao što je i preporučeno za 6 meseci ,najbolje na istom aparatu i opis od istog radiologa,uz korelaciju sa prethodnim MR pregledom.Ukoliko se dete leči od epilepsije,postoje i ciljane MR sekvence koje se rade na hipokampalne regije ,ali o tome odlučuje radiolog koji prati pregled.U medjuvremenu se preporučuju redovne kontrole Neurologa.

      Sve najbolje,

      dr Ivana Kostadinović

      radiolog

Komentari na pitanje: #168426

    • Poštovana dr Kostadinović, hvala Vam na odgovoru.

      Srdačno, Milena Stefanović