RTG SRCA I PLUĆA (izveštaj radiologa) Na učinjenoj grafiji,levo parakardijalno manja zona smanjene transparencije pl.parenhima. Kontrolni RTG S/P za dva meseca. Hilusi su vaskularne strukture. Oba KF sinusa su oštra i transparentna. Obe hemidijafragme su glatkih i pravilno svedenih kontura. Srčana senka je u fiziološkim granicama za starosnu dob.

    MOLIM TUMAČENJE !

    Odgovoreno: 18. 04. 2020.
    • Poštovana,

      Vi ne navodite razlog zbog čega ste radili Rtg pluća i srca,odnosno zbog čega Vas je Vaš lekar uputio na snimanje.

      Da li ste bili prehlađeni,da li je bila sumnja na upalu,da li imate bolove...

      Svakako je bitno da se javite Pulmologu,da se urade dodatna snimanja ,kako bi se razjasnilo o čemu se radi.

      Veliki pozdrav,

      dr Ivana Kostadinović

      radiolog