Poštovani, da li možete reći koliko može biti štetno ako se urade dva rtg snimka pluća? Radila sam preventivno, a i malo sam hipohondar, pa me zanima da li je baš štetno po zdravlje, zbog zračenja.

    Odgovoreno: 18. 04. 2020.
    • Poštovana,

      ne navodite u kom ste vremenskom periodu radili snimanja i verovatno je bilo opravdanja ukoliko je Vaš lekar zahtevao ta snimanja.Uvek gledamo benefit od pregleda koji je višestruk u odnosu na štetu.

      Pozdrav,

      dr Ivana Kostadinović

      radiolog