Postovani, moja majka od 53 godine radila je RTG L/S kicme u dva smjera sa opisom. Sve sto su joj napisali i to bez objasnjenja je Scoliossi ver L-S i Discarthrosis ver L/S. Sta to podrazumijeva, d li je opasno i sta preporucujete za dalje?

    Odgovoreno: 18. 04. 2020.
    • Poštovana,

      nalaz ukazuje na degenerativne promene lumbalne kičme,koje su danas dosta česte u opštoj populaciji zbog nezdravog života koji vodimo,bez dovoljne fizičke aktivnosti.Nije ništa opasno,ali potrebno je da se javi Fizijatru koji će odrediti terapiju.

      Veliki pozdrav,

      dr Ivana Kostadinović

      radiolog