Postovani, bila sma na uz dojki, gde je dr uocio jednu kalcifikovanu cistu 8.2mm,rekao je da je to normalno, al sam ja skoz uplasena citajuci o tom, kontrola tek za 10-12mececi,i u aksilamama lgl masno izmenjene molim Vas obajsnjene za ovo sto znaci

    Odgovoreno: 18. 04. 2020.
    • Poštovana,

      nemate razlog za brigu.Kalcifikovana cista je dobroćudna promena.Nastavite sa redovnim kontrolama,odnosno ultrazvuk dojki jednom u 12 meseci,u optimalnoj fazi ciklusa.

      Veliki pozdrav,

      dr Ivana Kostadinović

      radiolog

Komentari na pitanje: #165582

    • Zdravo, juce sam radila RTG pluca i srca, opisna dijagnoza mi je Z03.8. U plucima nema aktivnih infiltrata niti znakova kondezacije ali je basalno bill naglasena intersticijalna sara. Nema pleuralnog izliva.Potrebno klinicko pracenje.Zanima me vase misljenje, zakazano mi je tek sledece sedmice kod svog lekara.Unapred Vam hvala.