1. Snimanje glave kod psihijatrisjki bolesti

    Pitanje broj: #138733

    Da li postoji neki metod snimanja glave na kom se može videti da je na snazi poremećaj mišljenja, poremećaj kognitivnih sposobnosti, poremećaji emocija ili duhovne bolesti? Možda EEG ili PET? Ako osoba ima psihičke probleme postoji li neko snimanje glave koje psihijatru može dati bolji uvid u problem?

    Odgovoreno: 29. 07. 2015.

Komentari na pitanje: #138733

    • PET CT I SPECT tehinike snimanja se koriste u psihijatriji tako da nije tačno da ne postoje radiološke tehnike u psihijatriji kako u dijagnostikovanju psihijatrijskih poremećaja, tako i u regresiji ili progresiji istih. A može i tehnika koja se funkcionalno snimanje magnetnom rezonancom.