1. Psihički problemi mogu biti uzrok gubitka apetita i mučnine

    Pitanje broj: #120623

    Poštovani, da li psihički problemi mogu biti uzrok potpunog gubitka apetita, tačnije, mučnine i pri pomisli na hranu, povišene telesne temperature od 37,2-37,5 i ubrzanog pulsa koji ide do 180 otkucaja u minuti. Treba li uzimati neku terapiju? Inače imam 33 godine. Hvala.

    Odgovoreno: 25. 09. 2013.
    • Poštovana,
      Mogući su i takvi simptomi usled psihičkih problema, ali moj Vam je savet da odete kod lekara i da tražite kompletnu pretragu. Pre bilo kakve psihičke dijagnostike i eksploracije u ovakvom slučaju je neophodno eliminisati sve moguće fiziološke bolesti ili probleme. Nakon kompletiranih lekarskih i dijagnostičkih pretraga možete se javiti psihoterapeutu ili psihijatru.
      Znači, prvo eliminisati moguće fiziološke uzroke a zatim idete na psihološke uzroke ili faktore.

      Pozdrav

Komentari na pitanje: #120623

    • Imam jedno pitanje posle smrti oca mnakon pola godine pocelo mi da se desava nemoc nesigurno nei tip vrtoglavice kao da cu pasti ali nisam nikad pao uvijek izdrzim dan radim povremeno nekad mi dodje super nekad lose mucnina nemoc teska glava nemoc psihijatar mi je prepisao xsanax 4 puta po 0, 5 pa 3 puta 0, 5 kad ga popijem osjetim se bolje neko vrijeme uz to pijem i zoloft nisam nikad u zivotu pio lijekove za smirenje pa cak ni kad mi je otac umro. . Sad inicajitivno smanjim xsanax dodje mi da nemam potrebe da ga pijem preskocim pa opet vratim na staro pijem ga vec nekih godinu i po sta raditi da li ima kakv drugi lije pozelio sam popiti nekad pivu ili casu vina da me opusti jer kad negdje odem sa drugarima u lokal svi piju a ja samo sok nisam alkoholicar ali volio sam uvijek casicu dvije i zoloft sam smanjio 50 mg polovim samo navece ali i dalje osjecam tu neku tezinu nekad lupanje srca pritisak je dobar secer holestero krvna slika sve ok a ja se ne osjecam exstra i zivahno a 33 mi je godine i ne podnosim vrucinu kako mi se to desilo, pa eto ako ima ko kakav savjet da mi da ko ima takvih problema ili da li ima neki drugi lijek a znam da alkohol ne bih smio niti pijem uz ove tablete recite nesto bio bih vam zahvalan lijep pozdrav