1. Prestanak korišćenja leka Bromazepama

    Pitanje broj: #152959

    Poštovani,

    Imam 33 godine i već 3 godine koristim Bromazepam kako bih mogla da zaspem, i kada mi je potrebno u obavljanju posla. Pokušavala sam nekoliko puta da se riješim tableta, ali uvijek se desi neka stresna situacija koja me opet vrati tabletama. Željela bih da se ostvarim kao majka. Ne vjerujem da bih mogla iznijeti trudnoću bez ovih tableta. Znam da postoje rizici po dijete. Molim za savjet.

    Odgovoreno: 23. 07. 2017.
    • Poštovana,

      Što se tiče ostavljanja tableta odite do psihijatra i uz zajedničku saradnju možete pronaći zamenu ili se polako skinuti sa leka, ali izgleda da bi za Vas psihoterapija bila nešto što bi moglo da Vam da strukturu i način borbe protiv Vašeg problema.
      Razmislite, postoje i besplatne seanse kod terapeuta koji su u superviziji.
      S poštovanjem

      Psihoterapeut Žarko