1. Neraspolozenje nakon porodjaja

    Pitanje broj: #120218

    Imam bebu od 40 dana. Trudnoća se desila spontano jer još uvek nismo planirali bebu a već imamo jedno dete. U toku trudnoće sve je bilo u redu. Nakon rodjenja deteta počela sam da se osećam loše. Naime, nemam nikakv osećaj prema bebi, nemam radosti u sebi i osećam prazninu i neraspoloženje. Nemem interesovanja ni za stvari kojima sam se ranije zanimala, na primer. odlazak kod frizera, kupovina garderobe, itd. Ne znam šta da radim, teško mi je.

    Odgovoreno: 19. 09. 2013.
    • Poštovana,
      Iz priloženog vidim da imate veliku patnju u sebi i da Vam je veoma teško. Nakon pročitanog, mogu da Vam kažem, da se to stanje povremeno javlja kod majki sa malom decom i niste jedini niti drugačiji zbog toga. Ne mogu da tvrdim ali samo pretpostavljam da možda se radi o post porodjajnoj depresiji.
      U svakom slučaju otidjite do psihijatra u Vašem gradu i sa njim možete porazgovarati, to je odličan početak. Siguran sam da Vam može pomoći. Znajte, niste ni prvi ni jedini kome se to dešava tako da rešenja ima.

      Kao prvi korak obratite se lekaru, psihijatru ili psihoterapeutu za pomoć.