Postovani' navrsava se skoro sedam dana od kako osecam intenzivne strahove da ce mi se nesto lose desiti sa cime necu biti u stanju da se nosim. Inace, zaposlen sam i bojim se da ce mi to uticati na posao i blokirati zivot. Jutros sam osetio nemir, stezanje u grudima, mislio sam da cu da puknem. Kratko je trajalo i nestalo. Da li je to bio napad panike? Kako da pomognem sebi? Strahovi se jave pa nestanu, kao da lebde nadamnom. Imao sam pre nekoliko god depresivnu epizodu od prilike u ovom periodu. Strah me je od svega (bolesti, panike, pa ponekad i ljudi) potpuno sam blokiran, sta da radim? Pokusao bih ako mogu sam da se izborim sa tim, da li je to moguce i kako? Hvala unapred.

    Odgovoreno: 27. 11. 2013.
    • Poštovani,
      Simptome koje ste opisali liče na napad panike. Moj vam je savet da odete do psihoterapeuta koji se bavi lečenjem ovakvih problema i da se njemu obratite. Što pre počnete sa tretmanom to će biti bolje. Imate opciju da idete privatno kao i kod dežurnog psihijatra u vašoj zdravstvenoj ustanovi.
      nadam se da vam je ovaj odgovor od pomoći.