Hteo bih da postavim pitanje, u vezi mog oca. . . Oduvek je bio, jako cudna, i depresivna osoba. . . Menja cesto raspolozenja. . . Jedan dan dodje s posla veseo, drugi dan dodje agresivan, ni sa kim ne prica. . . Ubedjen je, da ga proganja policija, da svi znaju sta jedemo, sta pricamo, kao da zidovi imaju usi. . . Cesto menja poslove, i mesta stanovanja. . . Gde god preseli, u pocetku je ok. . . Al posle izveznog vremena, odmah pronadje neku kucu u okruzenju, iz koje ga kao prisluskuju, provociraju. . . Spijuniraju. . . Sta mu se god pokvari na autu, on nekoga okrivljuje, ako ga npr boli stomak, on misli da mu je neko sipao otrov. . . I ubedjen je u te svoje misli. . . Ubedjen je, da ga proganjaju. . . Ne znam kako da se ophodim prema njemu. . Par puta sam mu rekao, da to sto on misli i govori, nema veze sa stvarnoscu, al onda me je shvatio kao neprijatelja. . . O kakvoj bi se bolesti, tu moglo raditi? Kako da se ophodim prema njemu?

    Odgovoreno: 04. 10. 2013.
    • Poštovani,
      Iz opisa koji ste napisali liči da vaš otac ima ideje o proganjanju što bi moglo da ukazuje na paranoidnost. Moj je savet da ga odvedete do psihijatra na pregled jer postoje lekovi kojima mu se može pomoći. Sami, najverovatnije, nećete moći da izađete na kraj sa ovim problemom.