Moze li anksioznost od idenja medu ljude da se koriguje samo anksioliticima

    Odgovoreno: 13. 04. 2021.
    • Poštovana,

      Anksiolitici su tu da redukuju simptome, međutim, oni neće suštinski rešiti problem. Onog momenta kada prestanete da ih uzimate, velika je verovatnoća da će se simptomi vratiti, a osim toga kod produžene upotrebe karakteristični su tolerancija na lek i stvaranje zavisnosti. Dakle, anksioliticu su nekim slučajevima neophodni, ali ne predstavlaju trajno, niti dugoročno rešenje, već ih je neophodno kombinovati sa nekim oblikom psihoterapije.

      Srdačno,

      Nataša Vasić

Komentari na pitanje: #181410

    • Hvala na odgovoru, meni je do sada rivotril puno znacio Ali su u nekimsituacijama I pored njega pocele da klecaju noge, to mi je jedini problem