1. Uzrok prejedanja

    Pitanje broj: #164346

    Imam 22 godine, 181 cm sam visok i 75 kg imam. Naime imam jedan čudan problem. Imam preveliku želju za hranom, tj preveliki apetit. Previše vremena razmišljam o hrani i veoma često mi se desi da pojedem veliku količinu hrane. Prošto ponekad ne mogu da odolim nečemu, ne mogu da se iskontrolišem.

    Šta mislite šta je rešenje? Inače se ja bavim sportom i vodim taj zdrav život, ali nekad ne mogu da se kontrolišem nad hranom i pojedem mnogo toga. Ponekad je to i zdrava a i nezdrava hrana. Hvala.

    Odgovoreno: 16. 10. 2019.
    • Uzroci prejedanja mogu biti različiti. Ako traje neki duži vremenski period, uglavnom se radi o nekoj nezadovoljenoj bazičnoj potrebi koja se na taj način 'zatrpava' (hranom ili na neki drugi način) i trenutno postižeš osećaj zadovoljstva, koji kasnije može biti praćen osećajem krivice ili stidom. Kakav odnos ste imali sa roditeljima? Jedna od oblasti koje treba analizirati.

      Trebalo bi da se posavetujete sa nutricionistom i psihoterapeutom o daljem postupanju.