Postovani Vec 6 dana imam problema sa spavanjem.Nekako uspem da zaspim ali se budim u toku noci redovno pa opet tesko zaspim,ali zaspim.Npr nocas sam zaspao u 11 h probudio se u 02:30 pa nisam spavao do 04:00 i onda spavao do 08.20. S obzirom da sam anksiozan sa vremena na vreme mogu da povezem sa tim,ali neznam pravi uzrok,jer ja se dobro osecam radim svoje dnevne aktivnosti bez problema,raspolozenje je dobro,neznam odakle mi ta nesanica.Pored toga sto imam problema sa spavanjem zuji mi malo u usima pa mogu da povezem sa tim istim problemom,inace koristim valerijanuza lakse usnivanje ali mislim da mi ne pomaze mnogo.Voleo bih cuti Vase misljenje. Hvala

    Odgovoreno: 05. 11. 2020.

Komentari na pitanje: #174399

    • Vi najvjerovatnije imate povisen krvni pritisak (kojije visi od 130/80 sto je najnovija gornja dopustena granica). Uzrok moze biti nasljedni faktor, stres, sleep apnea itd ili kombinacije ovh uzroka. Mjerite pritisak svaki dan u isto vrijeme, poslije mirovanja od 5 do 10min. Ruka neka bude polozena vodoravno. Traka kojom stezete neka bude 2cm od pregiba lakta, stegnuta ni previse labavo ni previse jako. Zapisite i broj otkucaja. S tim podacima otidjite kardiologu. Drugi moguci uzrok je sleep apnea. Takodje, moguce je da imate deviatio septum (iskrivljenje nosne pregrade) sto moze da ispita otorinolaringolog.