Dobar dan. Već 20 godina se borim sa anksioznoscu. Pila sam 10 godina po pola ili ceo bromazepam dnevno. Po dozvoli lekara. Po potrebi. I bilo je ok. Medjutim prosle godine dobijem diskus herniju i prestajem da radim. Anksioznost se povećava. Dobijam 1 migram rivotrila ujutro,i 3 puta po 75 lirike, koja mi neverovatno pomaže i za ledja. Pre dva meseca dobila sam i pola remirte dnevno. To mi odgovara. Osim što ponekad i pored tog lekova osećam anksioznost. U medjuvremenu sam bila kod dva psihologa koji su mi posle nekoliko seansi rekli zbogom, jer sam se tada dobro osećala. Ali ostala sam duboko razočarana jer sam shvatila da mi je potreban psiholog koji će se istinski pozabaviti mojom anksioznoscu. Znam puno o njoj i znam da lečenja traju mesecima. Znaci treba mi psiholog koji će mi stvarno pomoći. Moja anksioznost se pojavi sama od sebe. Bez predhodnih misli. Oblije me iznenada. Recimo kad dremnem po podne probudim se sa jakim strahom. Ili radim nešto a ona me preplavi iznenada. Ja nemam parnične napade i moj strah je fizički u želucu. Znam i tehnike disanja, i vodjenih meditacija, i mišićne relaksacije, ali to ne uspeva. To nije panični napad pa će proći kroz 15 minuta Ovo traje satima i mnogo me iscrpljuje. Znaci treba mi psiholog koji bi se uhvatio u koštac sa ovakvom anksioznoscu. Možete li mi pomoći. Pozdrav

    Odgovoreno: 29. 09. 2020.

Komentari na pitanje: #173502

    • Velibor Zelenkovic 30. 09. 2020.

      Citajuci Vas komentar vidim sebe nekako u tome.Sobzirom da preko 29 godina se borite sa Anksioznoscu a koliko vidim i dalje je tu moj Vam je savet,prestanite se boriti,kada simptomi dodju prihvatite ih.Psihijatar Vam nece nista pametno pomoci kada nisu do sada niti mogu,Oni su tu za podrsku i nista drugo,znam iz iskustva preko 100 seansi i mnogo para ulozenih.Znaci prihvatiti situaciju kakva je .