Poštovani, U poslednje vreme se premišljam da se obratim psihijatru. Koleginica sam, ali iz druge oblasti. Imam sumnje da imam neki od oblika depresije. Vrlo sam introspektivna i prepoznajem viši stepen apatije nego inače, kao da sam posmatrač svog života. Ne pamtim kada sam poslednji put bila srećna, a bilo je dosta razloga. U poslednje vreme imam pad libida i to se odražava i na moj brak. Stalno sam umorna. Praktično kao da nema života u meni. Da li smatrate da s razlogom brinem o svom psihičkom zdravlju? Nisam sigurna da sam lepo objasnila, ali svaka sugestija bi mi dobrodošla. Pozdrav

    Odgovoreno: 03. 09. 2020.
    • Postovana, moj savet je da ne treba zanemarivati te simptome. Psiha nam porucuje da nesto ne radimo kako treba, i ako se simptomi zanemaruju mogu pogorsati stanje. Zasto biste to radili sebi?! Pri tom bih preporucila odlazak kod psihoterapeuta a ne psihijatra. Ako su simptomi blazi i mozete psihoterapijskim radom da ih prevazidjete, ne traba da uzimate lekove.