Pozdrav. Nemam dijagnozu potvrdjenu jer nisam bila kod psihijatra. Ugl. Citav zivot sam anksiozna ali zadnja 3 mj je nepodnosljivo. Stalno sam na heleksu, betablokator pijem za prrskoke srca koji su isto po mom misljenju od straha. Uglavnom najvise volim biti u kuci, i svega me strah, zivota i smrti. Sta mi preporucujte, pretpostavljam razgovor s psihijatrem a mislite li da je i ad neophodan? Imam 35 god.Samo vase misljenje ako moze. I hvala.

    Odgovoreno: 06. 06. 2020.
    • Razgovor sa psihologom, psihoterapeutom. Anksioznost se razgovorom razresava najbolje, lekovi se ukljucuju ako su simptomi veoma intenzivni.

      Polazi se od toga sta je to sto Vam trenutno smeta pa se anksioznost bas u ovom trenutku javila ili intenzivirala?! Potrebno je da se otkrije nesvesna dinamika anksioznosti. Pored toga identifikovati misli koje Vam pokrecu napetost. Anksioznost se javlja kao otpor odrastanju, sazrevanju. Uverenjima "da nesto ne mogu, ne znam kako cu, kako cu sama".