Postovani Recite mi dali tinitus ima veze sa anksioznoscu ,posto sam u poslednje vreme napet(opravdano)zbog zivotnih dogadaju i reakcije moga tela,i zuji mi u usima ,to mi se desilo i pre pola godine i proslo je nakon 5-6 dana ,i sada mi se opet pojavilo zujanje .Ja pretpostavljam da je anksioznost u pitanju jer sam se probudio nocas uz lupanje srca,pa povezujem sa tim.Moje pitanje dali se kod anksioznih osoba vremenom menjaju simptomii kako razlikovati simptom od anksioznoscu od ozbiljnih stanja..Mora i da Vam kazem da sam inace stabilan i nemam psihoza,ali su se izdesavale neke stvari u poslednje vreme(otkaz u firmi,iscekivanje nekog novca itd...) i mislim da je reakcija tela savim opravdana.38 godina imam i imam iskustva sa anksioznoscu vec dug niz godina...

    Odgovoreno: 01. 06. 2020.
    • Da, sasvim je moguce da je anksioznost uzrok. Kako razlikovati anksioznost od fizickih bolesti? Potrebno je otici kod lekara, koji ce utvrditi da je sve u redu. Nakon toga ste sigurni da je u pitanju anksioznost. Simptomi se mogu menjati vremenom, mogu postati intenzivniji, ucestaliji. Ti dogadjaji mogu biti ponovni pokretaci anksioznog stava. Trebalo bi promeniti obrazac reagovanja na nepovoljne dogadjaje. Zdrava reakcija bi bila zabrinutost a ne anksioznost.

Komentari na pitanje: #170099

    • Velibor Zelenkovic 10. 06. 2020.

      Hoćete li mi molim Vas objasniti koja je razlika izmedju zabrinutosti i anksioznosti?