Postovani, ukratko imala sam par puta panicne napade, u medjuvremenu jaku anksioznost pracenu jakim stezanjem i teskobom u grudima veci period dana. Sve je to praceno ponekad i opsesivnim i negativnim mislima. Javila sam se psihijatru i prepisan mi je Xanax uz preporuku 0,25mg tri puta dnevno. Zbog mog straha da ne postanem zavisna vec dve nedelje pijem 0,25mg jednom dnevno. U pocetku je bilo ok, medjutim sada kao da nema efekta lek i opet imam pojacanu anksioznost. U danima kada radim nije toliko izrazene kao u danima kad smo po vise dana zatvoreni u stanove. Zelela bih cuti vase misljenje o tom leku i koliko je potrebno ga uzimati i koji vremenski period. Hvala.

    Odgovoreno: 20. 04. 2020.
    • Poštovana, bilo bi mnogo delotvornije da krenete sa psihoterapijskim seansama. Anksioznost se najbolje na tai nacin tretira,  lekovi se koriste kod veoma jakih simptoma. Oni ce ublaziti simptome ali trenutno, vremenom ce trebati sve veca doza da izazovete isti efekat. Uzrok anksioznosti ostaje i dalje. Javite se psihologu ili psihoterapeutu.