jel se moze pobjediti anksioznost ili agrofobija.imam uzasan strah kad pomislim na mesta gde sam se neprijatno osecao(znojenje) sad ta mesta su mi ostale u psihu i hvata me panika kad odem tamo..jer sam se zadnji put iznojio i ispanicio do neba..i na samu pomislu znojim se.ne smem da idem na neke nastane gde sam daleko od kuce i gde ne mogu da pomognem oko mog problema...naime jednom sam se oznojio na minusne temperature na posao i od tada uvek kad udjem u kancelariju hvata me panika a nekad se i oznojim...i strah od prehlade i slicne stvari sam dobio panicni napad i sad to jos stoji..evo vec 20-ak dana...sta da radim...jel se moze ovo otstraniti??

    Odgovoreno: 23. 01. 2020.
    • Poštovani, anksiozni simptomi i simptomi panicnog napada mogu biti veoma neprijatni za osobu i zato postoji utisak da se ne mogu prevazici. Naravno da je moguce da se prevazidju i svedu na minimalnu meru, kako bi osoba adekvatno funkcionisala u razlicitim aktivnostima. Iako su su simptomi zastrasujuci, radeci na njima moguce je da se osecate dobro, da radite stvari koje ste i pre radili i uzivati. Potrebno je da potrazite pomoc  psihologa, psihoterapeuta kako biste adekvatni pristupili simptomima, otkrili uzrok anksioznosti a takodje da Vam pomogne da se suocite sa strahovima. Veoma je bitno da pocnete na vreme, jer je moguce vremenom da generalizujete strah, tacnije da se javljaju simptomi u sve vise situacija.