Pijem ksalol oko godinu dana,ujutru 1×0,25 i uvece 2×0,25 zbog akcioznosti.Uvece popijem kad legnem da spavam,sve dok ne popijem imam uzasnu uznemirenost i jako mi bude lose.Da li sam se navukla na ksalol ili mi trazi vecu dozu?

    Odgovoreno: 17. 01. 2020.
    • Anksiolitici izazivaju zavisnost, zato se obavezno naglasava da se konzumiraju sa oprezom i kod intenzivnijih simptoma. Samo lekovi nisu dovoljni, oni se uzimaju u pocetnoj fazi kako bi ublazili simptome i omogucili put za delovanje psihoterapije. Da biste prestali sa uzimanjem lekova potrebno je postepeno umanjenje doze u konsultaciji sa lekarom