DOBAR DAN DOKTORE , IMAM PITANJE JEDNO, treba da polazem pravosudni ispit imam veliku tremu mogu reci neku aneksioznost, strah, lupanje srca, nemir neki ne znam sta je, pa vas molim, sta bi mi vi prepeorucili koji lek uzeti pre ispita kada krenem da uzmem da li bromazepam, da li nesto prirodno kapi valerijane ili sta vi mislite kako me ne bi uspavalo djelovalo na mozak toliko a na neki nacim smirilo te siptome

    Molim za pomoc :(

    Odgovoreno: 07. 01. 2020.
    • Probajte sa tehnikama disanja, polako udahnete vazduh kroz nos oko 5s, zadrzite 5s i izdah na usta oko 10s. Sve to u trajanju nekoliko minuta dok ne osetite olaksanje.

      Kada ste veoma uznemireni probajte 3s/3s/3s. Ove tehnike disanja vezbajte neko vreme, kako biste ih automatizovali. Osim toga korisne su tehnike opustanja i relaksacije, zamisljanja pozitivnog ishoda. Kako biste izazvali prijatne emocije koje bi uslovile fizioloske reakcije koje nisu uznemirujuce. Lekovima ne bi trebalo da prevazilazite tremu, jer na taj nacin cete stvoriti zavisnost od lekova.