Postovanje Recite mi molim Vas kada i u kojoj situaciji psihoterapeut preuzima odgovornost u lecenju prema klijentu,jer slozicete se sa mnom da ima terapeuta psihologa koji dodju do zida i postavljaju se iz pozicije moci..Koja je to granica gde postoji njihova odgovornost,.Iz iskustva Vam to govorim.

    Odgovoreno: 03. 01. 2020.

Komentari na pitanje: #165625

    • Velibor Zelenkovic 12. 01. 2020.

      Dobro sam shvatio Vas odgovor. Naravno da postoji obostrana odgovornost. U mom slucaju sa 38 godina i mnogo terapijskih ciklusa mogu da kazem da sam pogresno lecen od strane Vasih kolega koji su se smenjivali godinama. Ako klijent da sve od sebe i pritom to kaze svom terapeutu onda mislim da tu ulogu odgovornosti treba da preuzme terapeut,a pri tome klijent i dalje ima fizicke simptome manifestovane anksioznoscu onda moj um meni govori da je odgovornost u mom slucaju na terapeutu (vise njih), naravno sa cinjenicom da su i oni samo ljudi, ali ocigledno i verujem da nisam naisao na kvalitetnog terapeuta ili koji bi mi u potpunosti odgovarao.