Imam 33 godine i stalno sam napeta i nervozna. Stalno mi se desava da imam neku knedlu u grlu koja mi jako smeta. Da li je to zbog napetosti ili nesto je ipak drugo u pitanju. Inace sam veliki panicar. Hvala unapred...

    Odgovoreno: 22. 12. 2019.
    • Poštovana,

      Možete odraditi odredjena medicinska ispitivanja kako biste otklonili sumnju vezano za odredjene organske tegobe.

      Medjutim, postoji velika verovatnoća da je ta knedla u grlu posledica upravo napetosti. Pored toga mogu se javiti i drugi simptomi, poput ubrzanog disanja, rada srca, gubitak daha, stezanje u grlu i grudnom košu, vrtoglavicu itd. To je posledica anksioznosti, jer strah koji se javlja uzrokuje niz fizioloških reakcija. U tom slučaju potražite pomoć psihologa ili psihoterapeuta.