Postovani Sumnjam da meni bliska osoba ima granicni poremecaj licnosti,sve ukazuje na to s obzirom da ima ishitreno ponasanje...menjanje raspolozenja u roku od 5 min...sklon je vredjanju pa i nasilnickom ponasanju...specifican crno-beli svet,opsesivnu ljubomoru,odredjene strahove..koje ji sama ne mogu da odredim...promene karaktera ili licnosti...pokusala sam da mu pomognem tako sto sam htela da poseti nekog psihoterapeuta...ali on kaze da njemz nista ne fali...a problem stoji..konstamtne svadje pa i fizicko nasilje...kako pomoci..i ponadati se u takvoj situaciji a pretpostavljam da je najlakse otici i ostaviti ga ...a jos problem u s alkoholom... S postovanjem Danijela

    Odgovoreno: 24. 10. 2019.
    • Poštovana Danijela,

      Potpuno Vas razumem jer se radi o bliskoj osobi i želite da joj pomognete. Ali mi drugima ne možemo pomoći ako ne žele pomoći sami sebi. Vaše je da predložite i kažete to na jedan uvažavajući način, ako osoba to ne prihvata praktično nista tu ne možete. Prvenstveno treba da pomognete sebi, kako bi se Vi osećali dobro, možda će to kod te osobe izazvati želju za promenom.