Poštovani,

    rođeni brat mog muža boluje od šizofrenije. Da li postoji nasledni faktor koji može da se prenese na naše dete ?

    Unapred hvala !

    Odgovoreno: 24. 10. 2019.
    • Poštovana,

      Istraživanja su oprečna po tom pitanju, uglavnom se navodi da je shizofrenija nasledna. Ali presudnu ulogu u nastanku shizofrenije su faktri sredine koji mogu inicirati dispoziciju i otpornost tačnije snaga osobe.

      Ako ne živite u istoj kuci onda dete nema taj model ponašanja koji bi mogao da iskopira. Sa druge strane radite na jačanju strukture ličnosti deteta kako bi moglo da savladava različite životne prepreke, kada ovlada time nećete imati razloga za brigu.