1. Nus pojave lekova za depsresivno - anksiozni poremećaj

    Pitanje broj: #138204

    Moj suprug već 7 mjeseci liječi se od depresivno-anksioznog poremećaja. Odmah u prvi mjesec dana liječenja on je osjetio ogromno poboljšanje i svakim danom bio je sve bolje i bolje. Sve vrijeme je radio, nije se povlačio u sebe, samo ponekad ga hvatao umor, pospanost i bezvoljnost. Još uvije pije Ad Calixtu. Doktor je rekao da će ga od idućeg mjeseca postepeno skidati sa lijeka. Međutim, u posljednje vrijeme on je previše razdražljiv, čak agresivan. Da li je to vezano za njegovu dijagnozu ili je u pitanju neki drugi poremećaj?

    Odgovoreno: 13. 07. 2015.
    • Mislim da bi bilo neophodno da vaš suprug ode na kontrolu kod svog psihijatra koji mu je i prepisao terapiju i da vidi da li neke nus pojave kao što je agresivnost i razdražljivost mogu biti neželjene reakcije na taj lek. Ja sam psiholog i psihoterapeut pa u vam u tom smislu ne mogu dati adekvatan odgovor. U svakom slučaju, uvek savetujem i psihoterapiju ukoliko postoji želja za ozdravljenjem, jer se putem nje može doći do pravih uzroka simptoma koji postoje. Naravno, to zavisi id motivacije samog obolelog.