1. Strah od trudnoće

    Pitanje broj: #155927

    Poštovani,

    Imam nekontrolisani strah od trudnoće. Nakon odnosa dobijem panični napad jer ne mogu da kontrolišem strah da sam možda u drugom stanju i pored toga sto smo koristili zaštitu. Par puta sam se suočavala sa takvim strahovima, da sam se nakon svakog pokušaja da prevaziđem to, samo više udaljavala. Lakše mi je da izbegavam sam odnos, nego da se nakon toga nosim sa tim strahom. Dovela sam sebe do toga da se uopšte ne upuštam u sexualne odnose, a samim tim ni u veze. Veoma sam svesna problema i želim da ga rešim, pa mi je potreban Vaš savet/preporuka koliko uspešno se leči ovakav problem, i na koji način i da li biste mi preporučili nekog psihologa?

    Odgovoreno: 22. 02. 2018.
    • Poštovana,

      Da, preporučujem da se javite psihologu jer se osim straha sada kod Vas pojavljuje i ponašanje izbegavanja, što čini problem intenzivnim i može ga dalje pojačavati. Najbolje da odaberete psihologa koji je pri tome specijalista kliničke psihologije i edukovan za primenu rebt psiho-terapije.