1. Simptomi anksioznosti

    Pitanje broj: #155557

    Poštovani,

    Imam pitanje u vezi anksioznosti. Imam prenaglašen pms koji traje po 2 nedelje, promene raspoloženja, plač, nervoza, bes, uznemirenost i preterana briga oko naizgled manjih problema. Međutim, ta preterana briga ostaje ponekad i kada pms prođe. Moje pitanje je da li imati anksioznost može imati veze sa preteranom zabrinutošću oko nekih određenjih stvari ili strah uvek mora biti neodređen i da nije usmeren na neki problem da bi dijagnoza bila anksioznost?

    Odgovoreno: 16. 02. 2018.
    • Poštovana,

      Anksiozni poremećaji su upravo stanja povišene brižnosti, bez jasnog razloga - lebdeći dozivljaj opasnosti, nelagode. Nije sasvim uobičajeno da pms traje 2 nedelje, pa se verovatno radi o povišenoj napetosti i poremećaju raspoloženja koji se dodatno pojačavaju hormonskim oscilacijama.
      Bilo bi dobro da o svom stanju razgovarate sa stručnjakom, da bi se umanjili neprijatni simptomi.