1. Promena ponašanja nakon upotrebe marihuane

    Pitanje broj: #156668

    Poštovani,

    Imam sina. Koristio je marihuanu. Duže vreme. Unazad godinu dana povremeno koristi. Ali smo primetili da se promenio. Povukao se u sebe nigde ne izlazi. Vrlo često pominje boga i susret sa njim. Nešto nije u redu. Osećam. Kako da mu pomognem? Ja sam majka a doktoru neće da ide.

    Odgovoreno: 24. 06. 2018.
    • Poštovana,

      Korišćenje marihuane može da pokrene određene ideje i uverenja koji su iracionalni. Ako to duže traje i utiče na mladu osobu da sve teže postize ono što bi trebalo i da se udaljava od bližnjih, bilo bi važno da se što pre obrati lekaru i da se zaustavi dalje povlačenje i disfunkcija. Bez javljanja lekaru nema mogućnosti da se proceni koliko su promene jake i kako delovati.