1. Posledice nakon korišćenja Rivotrila i Citalex-a

    Pitanje broj: #153976

    Poštovani,

    Patio sam od anksioznosti, paničnih napada, depresije. Neuropsihijatar mi je prepisao lekove Rivotril i Citalex minimalne doze, koje sam ja koristio 3 meseca. Na svoju ruku sam prestao da pijem jer sam osećao da mogu da se izborim sa tim i bez njih. Ušao sam u 3 mesec kako ih ne pijem, ali dešavaju mi se stvari koje mi se nikada nisu dešavale. Na primer dešava mi se noću da se probudim i narednih 5 sekundi kao da nisam svestan gde sam, takođe imam i osećaj da slabije pamtim nego pre. Zanima me da li je to posledica lekova, anksioznosti ili pak neko oštećenje u predelu mozga? Hvala na odgovoru.

    Odgovoreno: 25. 10. 2017.
    • Poštovani,

      Pojave koje opisujete mogu da prate postepeno oporavljanje posle epizoda koje ste imali.
      Što se Rivotrila tiče, odlično da ste prekinuli. S druge strane, relativno rano ste prekinuli Citalex, trebalo ga je makar koristiti 6 meseci. Ali ipak ste se većim delom stabilizovali, što je dobro.
      Ukoliko se opisane tegobe pojačaju, dolazi u obzir da se i nastavi lečenje Citalex-om, ali o tome ćete se naravno posavetovati sa Vašim lekarom. Nemojte na svoju ruku!

      Pozdrav

Komentari na pitanje: #153976

    • 10 god pijem rivoltril, u pocetku po 1/4 a kasnije po 1/2, pa mi se sada javio tremor desne ruke. Dosta lekova sam pio, te za parkinsonovu bolest (koju nemam ), pa beta-blokatore, ali tremor ne prestaje. Da li je moguce da je od rivoltrila?

    • 10 god pijem rivoltril, prva 2 meseca po preporuci psihijatra, a posle sam nastavio po preporuci odabranog lekara. Pre dve godine mi se pojavio tremor, prvo desne noge pa kasnije desne ruke. Svi nalazi su OK. 2 puta radjena MR glave. Da li je moguce da se tremor javio od dugogodisnje upotrebe leka?