1. Odložena erekcija kao nus pojave lekova

    Pitanje broj: #155879

    Poštovani,

    Imam 24 godine. Od juna prošle godine počeo sam sa uzimanjem terapije Trittico retard 150 mg 2/3 uveče zbog regulisanja sna. U decembru takođe prošle godine psihijatar mi je prepisao i Lata zbog toga što sam imao stalna razmišljanja kada dođe veče da li ću spavati i ako sam lepo spavao. Pre nedelju dana na svoju ruku sam ostavio lekove pošto mi je bolje. Nakom prestanka terapije na internetu sam čitao kakve sve nus pojave mogu da se izazovu lekovi i naišao sam na odloženu ejakulaciju i smanjen libido. Odloženu ejakulaciju jesam primetio tokom uzimanja terapije ali smanjen libido i jako teško postizanje erekcije nisu bile pojave dok nisam pročitao na internetu da može i to da se javi kao nus pojava. Moje pitanje je da li je moguće da sam sebi stvorio toliko jaku blokadu da jako teško postižem erekciju ili je to posledica prestanka uzimanja terapije? San sam regulisao, ali mnogo mislim na problem oko erekcije.

    Odgovoreno: 16. 02. 2018.
    • Poštovani,

      Postoji mogućnost i da je u pitanju efekat leka, ali i da se radi o psihološkoj preosetljivosti. Ukoliko je u pitanju efekat leka, za par nedelja od prestanka terapije bi moglo da se očekuje da problemi u domenu seksualnih funkcija nestanu.

      Pozdrav

Komentari na pitanje: #155879

    • Poštovana, Supruga je pacijent "Insituta za mentalno zdravlje - Beograd, Palmotićeva.  Od 28.12.2023. godine, koristi sledeću terapiju: Lamictal 100mg 1+0+1; Actawell 25mg 1+0+2; Trittico R 150mg 1/3 0+0+1; Lorazepam 2,5mg 1/2+1/2+1/2; Od strane neurologa prepisana terapija: Lyvam 500mg 2x1; Donecept 5mg 1x1; Madopar 1+1/2+1/2 +1 ; PS Trittico joj je uveden kao terapija od 28.12.2023. godine. Problem je što od podne pa do kasnih popodnevih sati, ima krizu koja se manifestuje tako da, dok ne zaspi ima bolove i osećaj kao da će kao balon pući. Obzirom da su se depresija i Parkisonova bolest pojavile vrlo brzo posle "Korone". Pojava koju sam prethodno naveo, manifestuje se zadnjih 6 do 9 meseci. Zamolio bih Vas za komentar. Unapred hvala.