1. Nervoza, napetost i trzanje mišića

    Pitanje broj: #154817

    Poštovani,

    Prije 3 godine moja mama je počinila samoubistvo nakon što se 2 godine borila se sa depresijom. Iskreno jako puno sam se sikirao oko toga, i tužan bio kada se sve tako završilo. Međutim par mjeseci nakon što je umrla osjetio sam određene promjene, doslovice jedan dan sam sjedio kući i dobio sam osjećaj ko da me struja udarila, bol u želucu, nervoza, napetost, mišići mi trzaju konstantno, bol u stomaku, često sam bezvoljan, crne misli, tuga. S kim god sam se posavjetovao rekao je stres, reakcija na sikiraciju, nisam ništa uzimao od nekih tableta, imam averziju prema njima, i pokušavam već 3 godine da se izborim sa tim. Mene interesuje da li je kod mene u pitanju anskioznost ili depresija, ili nešto treće?

    Odgovoreno: 13. 12. 2017.
    • Poštovani,

      Na osnovu ovog opisa nije moguće dati dijagnozu. Ako ste se posavetovali sa stručnjacima, verujem da su dali dobru procenu. Ako ste se savetovali sa osobama koje nisu edukovane u domenu mentalnog zdralja, bolesti, predlažem da u direktnom kontaktu sa stručnjakom razgovarate o simptomima i eventualnoj terapiji.