1. Lečenje shizofrenije

    Pitanje broj: #154125

    Poštovani,

    Lečim se od shizofrenije. Na terapiji sam konkretno Bipodisom i Metotenom. Nudi mi se Artan, a ja o njemu ne znam ništa. Ako bi ste mi mogli reći nešto, čujem da je za parkinsonizam. I još nešto, koliko je jaka zavisnost koju izaziva kao i nus pojave? Hvala

    Odgovoreno: 10. 11. 2017.
    • Poštovani,

      Lek koji vam je propisan (Artane) daje se usled određenih pratećih pojava na terapiji antipsihoticima. U svakom slučaju ne treba da se plašite ovog medikamenta, a o svemu je važno da direktno razgovarate sa lekarom, koji je tu da pojasni šta treba i želi da Vam pomogne da postignete dobro zdravstveno stanje.