1. Dijagnoza f29

    Pitanje broj: #154112

    Poštovani,

    Dva puta sam hospitalizovana, u razmaku od jedanaest godina, dijagnoza je f29. Prvi put sam se izolovala, čvrsto ubijeđena da me momak s kojim sam raskinula prije godinu dana, voli, i da ce doći po mene da me spasi. S ukućanima sam bila u neprijateljskim odnosima, krila sam od njih moje tajno uvjerenje. Samoizolaciji je prethodio gubitak posla. Takođe, bilo je to deset godina da bolujem od anoreksije i bulimije, koje nisam liječila. Mama me na silu odvela u bolnicu, doktorici prilikom razgovora nisam rekla za moje tajno uvjerenje. Bila sam u bolnici 15 dana, kada sam izašla, prestala sam da mislim o bivšem momku i da ga čekam, vratila sam se u realnost. Dvije godine pila sam Moditen. Nakon jedanaest godina, hospitalizovana sam po drugi put. Opet sam za momka s kojim sam izlazila i koji je prestao da mi se javlja, pomislila da me voli i da ce doći po mene, da ću se udati za njega, opet sam se izolovala. Doktorici sam ispričala kako sam mislila da kolege na poslu prate mene i mog momka preko fb, da jedna koleginica želi da se uda za njega, da žele da nas rastave. Napustila sam posao. Ostala sam u bolnici petnaestak dana, a već nakon tri dana boravka u bolnici, ja sam shvatila da između mene i tog momka nema ništa, vratila sam se u realnost. Da li je dijagnoza f29 u redu, ili je prije riječ o paranoidnoj psihozi?

    Odgovoreno: 10. 11. 2017.

Komentari na pitanje: #154112

    • Akvavel 100? Nema nikakve informacije o ovom leku. Molim Vas pojasnite. Hvala.

    • Moja sifra je f29 prvo sto mi se desilo naglo povlacenje u sebe umisljaji da me proganjaju poznati glasovi skidala sam sve sa sebe razmisljaju ci da cu tako nekog oziveti tada su me prvi put psihotizovali u ustanovu 7 dana nakon godinu dana vratila sam se sa istom dijagnozom samo sto sad sam svesna da to nemoze biti tako nikako i lece me sa litijumom 300 i akvavelom 100 po potrebi besendin od tad je proslo 2 godine konacno se smejem zivim pricam radim ...desava se da upadnem u proslost duboku ali se brzo vratim

    • Moja dijagnoza na prijemu bila je f29 a završna u istoj otpusnoj listi f20.0 dali je opis bolesti iza jednu i za drugu u otpusnoj listi